Akcija ir renginiai

2010 m. balandis

Rožinis kaspinas simbolizuoja solidarumą ir susivienijimą kovoje prieš krūties vėžį visame pasaulyje. Krūties vėžys yra labiausiai papiltusi vėžio forma pasaulyje ir mūsų šalyje: šiuo metu gyvena beveik 5-6 tūkstančių moterų, kurios gyvena nežinodamos, jog serga. Pasaulyje 90 proc. laiku diagnozuotų krūties vėžio atvejų yra išgydoma, tuo tarpu Lietuvoje dėl vėlyvo diagnozavimo miršta beveik kas antra susirgusioji (60 proc.).  Daugiau nei pusė iš jų būtų išgyvenusios, jei apie ligą būtų sužinojusios laiku. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertų duomenimis, efektyviai vykdant vėžio pirminę profilaktiką, ankstyvą diagnostiką ir šiuolaikinį gydymą, iki 2020 m. sergamumą piktybiniais navikais galima sumažinti 25 proc., o mirtingumą nuo jų – 50 proc.

Projektas “Nedelsk” vykdo krūties vėžio prevenciją jau aštuntus metus. Moterų krūties vėžio prevencija: krūtų savityros mokymai, patikros ir viešų paskaitų apie krūties vėžį organizavimas, darnaus gyvenimo būdo propagavimas. Mokymuose, kuriuose dalyvavo jau daugiau nei 60 300 moterų, rasta apie 600 krūties vėžio įtarimų atvejų.

Mamologas-onkologas, med. dr. Jonas Tutkus, ne vienerius metus važinėjęs po Lietuvą „Rožinio kaspino“ autobusėliu ir atlikęs patikras tūkstančiams moterų šalies miestuose ir miesteliuose, sako, kad visada neigiamai žmogaus sveikatą veikia viršsvoris, neteisinga mityba, fizinio krūvinio stygius. Dėl intensyvaus gyvenimo būdo moterys nebeturi laiko ir noro pasirūpinti savimi. Toks moters įvaizdis tampa norma jaunajai kartai. Ragindami mamas, močiutes, žmonas ir seseris pasirūpinti savo sveikata solidarizuokimes – niekas negali labiau motyvuoti nei šeimos rūpestis ir bendruomenės palaikymas.

Sveikatinimo projektas “Nedelsk” kviečia bendruomenės dalyvauti sveikos gyvensenos propagavimo akcijoje “Moters sveikatos mėnuo“, kurios tikslas paskatinti moteris daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, domėtis krūties vėžio ligų prevencija bei sveikos gyvensenos svarba.

Sveikatinimo projekto „Nedelsk“ ir bendruomenių solidarumo akcija

„Moters sveikatos mėnuo“

Projektas „Nedelsk“ naudojasi ir kūrybingais sveikos gyvensenos propagavimo būdais – ragina dalyvauti konkursuose „Papasakok savo istoriją“, „Težydi mano miestas“, sveikatinimo maratonuose „Vardan tų, kurie ligas nugalėjo“, lankstyti gerveles – sveikatos simbolį, ant kaspinėlių rašyti visų, kam linkima sveikatos vardus ir t.t. Projektas 59 bibliotekose įrengė „Moteriškų knygų“ lentynas bei rekordinį skaičių parodų „Akimirka“. Renginiuose ir sveikatinimo iniciatyvose kviečiama dalyvauti visa bendruomenė, todėl ir ši akcija ne išimtis.

Akcijos metu, moterys turės galimybę ne tik labiau pasirūpinti savimi, savo sveikata, bet ir atnaujinti žinias apie sveiką gyvenseną. Mokytojams padėsime ugdyti atsakingą, savo ir kitų sveikata besirūpinantį pilietį, nes moksleiviams bus sudarytos sąlygos susipažinti su sveikatinimu ir savanoryste pačiu patraukliausiu būdu – dalyvaujant ir prisidedant prie akcijos. Taigi dalyvauti gali visa šeimą, nes kartu yra lengviau kurti sveiką ir gražų pasaulį. Tokios šeimos pavyzdžiu seka kaimynai, draugai ir visa bendruomenė. Solidarumo akcijos vienas iš svarbiausių uždavinių yra skatinti bendruomenės narių iniciatyvas, kurios yra geriausios bendruomeniškumo bei pilietiškumo pamokos.

Solidarumo akcija „Moters sveikatos mėnuo“ vykdoma visoje Lietuvoje ir tai puiki proga parodyti, jog esate darnios, aktyvios bei sveikos bendruomenės dalis. Prisidėkite prie šalies sveikatinimo organizuodami sveikatinimo renginius bei akcijas.

DataPriemonėsAprašymas
Balandžio 30 d., 7.50 val.MOKYKLOSE
Gyvasis „Rožinis kaspinas“
Rožiniais marškinėliais apsirengę moksleiviai sustoja taip, kad visi simbolizuotų „ Rožinį kaspiną“ - kovos su krūties vėžiu solidarumo ženklą.
Gegužės 1 d.
šeštadienis
MOKYKLOSE
Rožinė labdaros parduotuvė – lėšos skirtos gegužės mėn. Nedelsk iniciatyvom gegužės mėn. bendruomenėje
Moksleivių sukurti darbeliai, žmonių padovanoti daiktai, būtų parduodami „rožinėje labdaros parduotuvėje“.
Atviras laiškas –manifestas mamai Moksleiviai rašo atvirą laišką-raginimą, kad mamos pasirūpintu savo sveika. Šio laiško tekstas būtų įteiktas rajoninei žiniasklaidai, o originalas būtų padovanotas miesto medicinos įstaigai, kur kabėtų visą gegužės mėnesį.
„Rožinio kaspino pažadas“Moksleiviai savo mamoms įteikia rožinius kaspinus su palinkėjimu pasižadėti pasitikrtini savo sveikatą dėl krūties vėžio.
Sporto varžybosMoksleivių merginų ir jų mamų solidarumo krepšinio, tinklinio ar kvadrato varžybos.
Rožinė diskoteka/ Rožinis šokisDiskoteka mokykloje su rožinės spalvos atributika. Dalyvauja tėvai, vaikai ir mokytojai.
Gegužės 1 d.
šeštadienis
MIESTO BENDRUOMENĖ
Gatvės koncertai
Prisijunkime prie tradicinės miesto gatvės muzikantų šventės. Nepamirškime ir rožine spalva pasidabinti, kuri simbolizuoja mūsų solidarumą kovai su krūties vėžiu.
Gegužės 2 d.
sekmadienis
BAŽNYČIOS BENDRUOMENĖ
Šv.Mišios
Šv.Mišios už mamas ir moteris, už jų sveikatas.
MOKYKLOS
Gatvės piešiniai
Gatvės piešiniai ant asfalto arba popieriaus „ Kada šypsosi mano mama“.
MIESTO BENDRUOMENĖ
Gatvės koncertai
Prisijunkime prie tradicinės miesto gatvės muzikantų šventės. Nepamirškime ir rožine spalva pasidabinti, kuri simbolizuoja mūsų solidarumą kovai su krūties vėžiu.
Gegužės 15 d.
šeštadienis
MIESTO IR MOKYKLOS BENDRUOMENĖ
Šeimos šventė mieste:
Gegužinė
Kultūriniai renginiai
Žemės menasŠeimos lanksto origami gerveles ir iš savo sulankstytų gervelių sukuria žemės meną – įkomponuoja gerveles į gamtos aplinką. Tai turėtų simbolizuoti sveikatą ir viltį.
Sportiniai, fizinį aktyvumą skatinantys renginiai.Mankštos, žaidimai, sportinės rungtys, draugiškos gatvės krepšinio, futbolo, kvadrato, teniso arba pan. varžybos pagal bendruomenės susiklosčiusias tradicijas. Gali būti rengiami lauke ar uždarose patalpose.
Gegužės 16 d.
sekmadienis
MIESTO IR MOKYKLOS BENDRUOMENĖ

Tradicinis sveikatinimo maratonas „Už sveikas moteris“


„Rožinė sveikatos siena“Ant Rožinės sveikatos sienos prisegami rožiniai kaspinėliai su sveikatos palinkėjimais. Palinkėjimus sega maratono dalyviai.
Gegužės 22 d.
šeštadienis

MIESTO IR MOKYKLOS BENDRUOMENĖ
Sportiniai, fizinį aktyvumą skatinantys renginiai.
Mankštos, žaidimai, sportinės rungtys, draugiškos gatvės krepšinio, futbolo, kvadrato, teniso arba pan. varžybos pagal bendruomenės susiklosčiusias tradicijas. Gali būti rengiami lauke ar uždarose patalpose.
Gegužės 23 d.
sekmadienis
MIESTO IR MOKYKLOS BENDRUOMENĖ

Sportiniai, fizinį aktyvumą skatinantys renginiai.
Mankštos, žaidimai, sportinės rungtys, draugiškos gatvės krepšinio, futbolo, kvadrato, teniso arba pan. varžybos pagal bendruomenės susiklosčiusias tradicijas. Gali būti rengiami lauke ar uždarose patalpose.
„Težydi mano miestas“ Miesto papuošimas rožinės spalvos gėlėmis .
Gegužės mėn.MOKYKLOSE
Pamokos
Moksleiviams organizuoti paskaitą/pravesti pamoką apie
1. krūties vėžį
2. savanorystę
BIBLIOTEKOSE
„Rožinės lentynos“
Bibliotekose surengiama jau tracinėmis tapusiomis „Rožinės lentynos“.
POLIKLINIKOSE
Konsultacijos ir patikros
Visą mėnesį Šeimos gydytojai ir ginekologai tikrina moteris dėl krūties vėžio, supažindina su krūtų savityros pagrindais
Pagal galimybę, bent vieną šeštadienį, surengti patikras socialinės atskirties moterims
Organizuojamos patikros, seminarai apie krūties vėžį, krūtų savityros būdus, sveiką mitybą. 10 bendruomenių aplankys ir „Rožinis autobusėlis“ . Tai priklausys nuo savivaldybių sveikatinimo projekto finansavimo.
ATASKAITA
Gegužės 24-26 d. ORGANIZACINIS KOMITETAS

Duomenų apie akcijos renginius pateikimas Nedelsk
Duomenų pristatymas projekto „Nedelsk“ koordinatoriai
„Nedelsk“

Rožinis vakarėlis
Padėkos vakarėlis akcijos organizatoriams ir dalyviams.

Pastaba. Renginių metu negali būti pardavinėjami alkoholiniai gėrimai ir tabakas.

Puslapiai: 1 2