8-asis rožinio autobusėlio apsilankymas Jurbarko rajone

Liepos 12-13 dienomis sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda ir chirurgas onkologas Pranas Šniuolis atvyko į Jurbarko rajoną.  Jurbarke, Žindaičiuose ir Jurbarko r. neįgaliųjų draugijoje susitikimų su moterimis metu buvo pasakojama apie šios ligos požymius, profilaktiką. 198 moterys mokėsi krūtų savityros, nemokamai konsultavosi ir pasitikrino dėl krūties vėžio. Vienai jų aptikta ryškių krūties vėžio ženklų.

Liepos 12 d. Jurbarkas. Priešpiet autobusėlis  apsilankė Jurbarke prie seniūnijos, kur susirinko net 63 moterys. Patikrinus dėl krūties vėžio, vėžio įtarimo atvejų nerasta. Kelioms moterims nustatytos gerybinės krūtų  ligos.

Popiet ,prie Žindaičiuose esančio medicinos punkto pasitikrinti atėjo 77 moterys. Vyriausiai jų – 78, jauniausiai – 22 m. Kelioms moterims  rastos gerybinės krūtų ligos, vienai moteriai įtartas krūties vėžio atvejis. Ji nukreipta atlikti išsamesnius tyrimus.

Liepos 13 d. Jurbarko r. neįgaliųjų draugija. Autobusėlis  apsilankė Jurbarko rajono  neįgaliųjų  draugijoje, kur susirinko 57  šios draugijos  moterys. Patikrinus dėl krūties vėžio, neaptikta krūties vėžio požymių, penkioms moterims nustatytos gerybinės krūtų  ligos.

“Rožinio kaspino” autobusėlis Jurbarko rajone lankėsi 8 kartą. Viso nemokamai  susipažinti su krūties vėžio požymiais, išmokti pirmąją  savityros pamoką bei pasikonsultuoti galėjo Jurbarko, Smalininkų, Veliuonos, Eržvilko, Girdžių, Skerdžiaus, Skirsnemunės, Raudonės, Klausučių, Viešvilės, Šimkaičių, Vadžgirio ir Juodaičių moterys. Iš viso Jurbarko rajone nemokamai pasitikrino 1604 moterys, dvidešimt penkioms iš jų rasti krūties vėžio požymiai ir jos nukreiptos tolimesniems tyrimams ir gydymui. Dar vieną „Rožinio kaspino“ autobusėlio kelionę į Jurbarko rajoną iš dalies finansavo Jurbarko rajono savivaldybė.