Daugiau nei 40 000 vaikų prašys mamų pasirūpinti savimi

Jau penktus metus sveikatinimo projekto „Nedelsk“ vykdytojai organizuoja tradicinę Motinos dienos akciją mokyklose. Šiais metais daugiau nei 40 000 moksleivių iš 200 Lietuvos mokyklų pasveikins mamas laiškais, švelniai raginančiais pasirūpinti savo sveikata.

Lietuvos moterys pripratusios mylėti visus, bet tik ne save…  Svarbiausias projekto „Nedelsk“ tikslas – paskatinti moteris daugiau dėmesio skirti sau, savo sveikatai, parodyti, jog rūpintis savimi nėra egoistiška. Projektas ,,Nedelsk” ypatingas tuo, kad nuolat primena moterims, kokios svarbios ir reikalingos jos yra visuomenei ir savo šeimai.

„Vaikams mama yra svarbiausia pasaulyje. Ji privalo būti atsakinga ir padaryti viską, kad tiek pati, tiek jos šeimos nariai būtų sveiki. Geriausias vaistas nuo ligos – meilė sau, įsiklausymas į savo kūną ir reguliarūs profilaktiniai tyrimai. Štai dėl ko itin svarbu kasmet atlikti bendrą sveikatos būklės įvertinimą,“ – sako Agnė Zuokienė, prieš 9 metus inicijavusi sveikatinimo projektą „Nedelsk“.

„Nedelsk“ laiškuose parašytos mintys vaikų, gyvenančių Marijampolėje, Pakruojyje, Kazlų Rūdoje, Vilniuje, Šalčininkuose, Kaičiadoryse ir Lazdijuose. Šiuose laiškuose mamos ras išsamią informaciją apie nemokamus profilaktinius sveikatos tyrimus bei kaip dažnai juos reikia atlikti skirtingo amžiaus bei rizikos grupių moterims. Projekto vykdytojai taip pat skatina pedagogus artėjančios Motinos dienos proga skirti laiko ir pokalbiui su vaikais apie sveikatą, tinkamą rūpinimąsi savimi bei artimaisiais.

Projektas „Nedelsk“ nepamiršta ne tik esamų, bet ir būsimų mamų. Gegužės 18 d., 16.00 val., Vilniaus Rotušėje VšĮ „Azzara“ jau septintąjį kartą organizuoja šventę kūdikio besilaukiančioms moterims. Tikimasi, kad koncerte „Stebuklo laukiant“ susirinks apie 400 būsimųjų mamyčių.

Sveikatinimo projektas „Nedelsk” jau nuo 2003 m. vykdo krūties vėžio prevenciją visoje Lietuvoje: moterims rengiami krūtų savityros praktiniai mokymai, organizuojamos viešos paskaitos apie krūties vėžį, propaguojamas sveikas gyvenimo būdas. Nuo projekto veiklos pradžios nemokamų patikrų metu buvo patikrinta daugiau nei 64 tūkst. moterų – iš jų daugiau nei 600 įtartas krūties vėžys.