Poezijos ir muzikos popietė po NEDELSK sparnu

Tirpstant kovo sniegui, kai pasaulis mini Poezijos dieną, Ukmergės rajono moterų centras „Gaja” pakvietė miesto ir seniūnijų moteris į poezijos ir muzikos popietę miesto Kraštotyros muziejuje. Plevenant rožinių žvakių švieselėms liejosi eilės apie moterį ir pavasarį, apie skausmą ir viltį. Poezijos šventė – vienas iš projekto „Nedelsk”, skirto kovai prieš krūties vėžį, programos renginių.

Savo kūrybos dainas, pritariant gitarai, jautriai dainavo Loreta Talutienė, eiles apie moters dalią skaitė rajono literatų draugijos narė Leonora Jankeliūnienė ir draugijos pirmininkė Zita Butkutė. Savo eilėraščius išdrįso paskaityti iš Šventupės atvykusi Genoefa Povilavičienė ir ukmergiškė Zita Krisiukėnienė.

Veprių seniūnijos atstovės, vadovaujamos seniūnės Dalės Urbonienės atliko kompoziciją, kurioje skambėjo jau anapilin išėjusios Reginos Pakėnienės eilės, liejosi smuiko rauda… Tarsi gyvenimo malda skambėjo siesikietės Onos Marijonos Kazlauskienės eilės, liejosi taujėniškės Veronikos Jovaišienės vaikystės prisiminimai apie mamą. Iš Deltuvos atvykusi moksleivė Silvija Gaškaitė žavėjo jaunatvišku polėkiu. Savo kūrybos dainas originaliai atliko Žemaitkiemio seniūnijos atstovės Sandra Šepetytė ir Neringa Kisevičienė.

Moterų centro „Gaja” pirmininkė Valentina Vaičiūnienė dėkojo iš aštuonių seniūnijų atvykusioms moterims, primindama, jog kiekvienas susitikimas, koks jis bebūtų – dalykinis ar šventė sielai – sutelkia rajono moteris. „Į kvietimą paramos ar organizaciniais klausimais pirmiausia reaguoja tos seniūnijos, kurioms vadovauja moterys”, – džiaugėsi V. Vaičiūnienė.

Šventinės popietė nepaliko abejingų. Prie renginio sėkmės prisidėjo jį nuoširdžiai vedusi moterų centro narė Nijolė Pakonienė. Jaukų vakarą moterys tęsė prie rožinio vyno taurės.