Rožinis autobusėlis lankėsi Birštone – sveikatos šaltinio mieste

Jau devintus  metus rožinę viltį per Lietuvą vežantis projekto „Nedelsk“ autobusėlis balandžio 9 dieną lankėsi  Birštone – sveikatos šaltinio mieste.  Balandžio 7-10 d. šiame kurorte vyko įvairūs sveikatinimo renginiai Pasaulio sveikatos dienai paminėti: miesto gyventojai ir svečiai galėjo dalyvauti bėgimo varžybose, mankštose sveikatai sustiprinti ir kt. Sveikatos priežiūros centre buvo atliekami nemokami sveikatos tyrimai. Rūpindamasi miesto moterų sveikata, Birštono savivaldybė pakvietė į Birštoną ir „Nedelsk“ komandą.

Iš Nemuno ir miškų tylos išaugęs Birštono kurortas praėjusį šeštadienį mus pasitiko smagiu šurmuliu: birštoniečiai maudėsi tvenkinyje,  mokėsi šiaurietiško ėjimo, žaidė lauko bei stalo tenisą, rinko sveikiausius valgius. Nuo 9 val. iki 18 val. į Birštono pirminės sveikatos priežiūros centrą gausiai rinkosi moterys ir merginos – pasitikrinti dėl krūties vėžio, išmokti savityros ir daugiau sužinoti apie krūties vėžio profilaktiką. Kiekviena dėl krūties vėžio pasitikrinusi moteris buvo apdovanota vilties, sveikatos ir ilgaamžiškumo simboliu – rožine origami gervele bei „Angelų kalendoriumi 2011“.

Iš viso  tądien pasitikrino 84 moterys nuo 21 iki 77 metų amžiaus. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja reguliariai tikrintis krūtis nuo 20 metų. Laimei, minėdami Pasaulio sveikatos dieną Birštone krūties vėžio ženklų neaptikome. Diagnozuoti 7 gerybinių krūtų ligų atvejai (cistos, fibroadenomos), kurių būklę labai svarbu stebėti. Šioms moterims suteikta profesionali konsultacija. Džiaugiamės, jog didžioji dauguma atėjusių pasitikrinti moterų  sakė, jog tyrimus atlieka nebe pirmą kartą ir vos dešimtis moterų prisipažino, jog tai buvo jų pirmoji pažintis su mamologe.

Rožiniu „Nedelsk“ kaspinu jau apjuostas visas Birštono rajonas: nuo projekto pradžios 2003 m. nemokamai pasitikrino beveik tūkstantis moterų iš Birštono, Nemajūnų, Siponių ir Matiešionių seniūnijų, Birštono vienkiemio. Nuoširdžiai dėkojame gerosios valios ambasadorei Anelei Pyragienei, padėjusiai koordinuoti moterų patikras, ir Birštono savivaldybei, iš dalies finansavusiai “Rožinio autobusėlio” kelionę!

„Rožinio kaspino“ autobusėlio komanda, važinėdama po Lietuvos miestus ir miestelius, atlieka moterų patikras dėl krūties vėžio, susitikimų metu pasakoja apie šios ligos požymius, moko savityros, organizuoja paskaitas apie ligą ir darnaus gyvenimo būdą. Nuo projekto veiklos pradžios visoje Lietuvoje patikrinta daugiau nei 64 tūkst. moterų, per 600 rasta krūties vėžio įtarimo atvejų, iš jų keturi – Birštono rajone.