Šimtai Radviliškio raj. moterų laukė rožinio autobusėlio

Birželio 11-13 dienomis sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių ir gydytojų onkologų – Lino Urbanavičiaus, Raimondo Valicko bei Donato Ragaišio  – komanda nemokamai konsultavo ir tikrino moteris dėl krūties vėžio Aukštelkuose, Šiaulėnuose, Pociūnėliuose, Pakiršinyje, Šniūraičiuose ir Radviliškyje. Per tris dienas “Rožinio kaspino” autobusėlyje pasitikrino  371  moteris. Jauniausiai onkologinio budrumo skatinimo Radviliškio rajone akcijos dalyvei  – 19, vyriausiai – 90  metų. Pačios aktyviausios, gausiausiai prie autobusėlio susirinkusios ir ilgai jo iš kaimo neišleidusios  – Pakiršinio bendruomenės moterys.

Biželio 11 d., šeštadienį, rožinį autobusėlį nuo ankstaus ryto svetingai pasitiko  Aukštelkų Seniūnė Alma Kubilinskienė ir aktyvių savanorių moterų būrelis,  padėjusių organizuoti autobusėlio atvykimą į  Aukštelkus. Nors didžioji dauguma iš  anksto užsiregistravusių ir prie autobusėlio besibūriuojančių moterų  profilaktiškai tikrinosi pirmąkart gyvenime, buvo keletas vyresnio amžiaus moterų, kurios pasigyrė, jog rūpinasi  savimi ir neseniai  yra  atlikusios mamografijos tyrimus.  Jauniausiai pasitikrinti atėjusiai  moteriai 27-eri, vyriausiai – 70  metų.  Laimei, vos dviems iš 61  buvo aptiktos gerybinės krūtų  ligos. Krūties vėžio ženklų neaptikta.

Po pietų „Nedelsk“ koordinatorių ir gydytojų onkologų komanda dirbo jau Šiaulėnuose. Čia buvo labai smagu sutikti Šiaulėniškių kaimo bendruomenės moteris, praėjusių metų pavasarį surengusias tiek daug solidarumo ir sveikos gyvensenos propagavimo akcijos “Moters sveikatos mėnuo” renginių, kurių metu ragino vienos kitas  rūpintis savo sveikata, tikrintis, o kilus įtarimui nedelsti ir iškart kreiptis į medikus. Prie „Nedelsk“ autobusėlio šeštadienio popietę susirinko 48  moterys. Trims iš jų  aptiktos gerybinės krūtų ligos (fibroadenoma, cistos).

Birželio 12 d., sekmadienį per Sekmines,  Rožinio kaspino autobusėlio laukė  tikra “apgultis” –  Pociūnėliuose ir Pakiršinyje pasitikrino  net   146 moterys. Aptikta nemažai gerybinių krūtų ligų: 10 mastodinijų, 3 lipomos, daugiau kaip 10  cistų. Krūties vėžio ženklų neaptikta.

Birželio 13 d. „Nedelsk“ koordinatorių ir gydytojų onkologų komanda toliau dirbo Radviliškio rajone, kur yra taip  laukiami ir reikalingi. Šią dieną nemokamai pasitikrino net 116  Šniūraičių ir Radviliškio miesto gyventojų.  Kiekvienoje vietovėje nustatyta  po keletą  gerybinių  krūtų  ligų atvejų, vienai radviliškietei aptikta krūties vėžio ženklų ir ji buvo skubiai  nukreipta atlikti išsamesnių tyrimų ir gydytis.