Sveikatingumo savaitę „Žemaitijos pieno” darbuotojos tikrinosi dėl krūties vėžio

Įvairūs tyrimai rodo, jog nedaugelis Lietuvos įmonių papildomai  rūpinasi darbuotojų sveikata, per mažai dėmesio skiria darbuotojų kalbų mokymui, vos pusė įmonių sudaro galimybes užsiimti sporto ir kultūrine veikla. Tačiau prieš savaitę, Telšiuose, vienoje didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje – „Žemaitijos pienas“ apsilankiusi „Rožinio kaspino“ autobusėlio komanda maloniai  nustebo: įmonė inicijavo „Sveikatingumo savaitę“, kurios metu darbuotojai turėjo galimybę ne tik dalyvauti onkologinio budrumo skatinimo akcijoje „Nedelsk“ ir nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio, bet ir konsultavosi su sveikos mitybos specialistais, okulistais, klausė paskaitų apie stresą, dalyvavo  bėgime Palangoje.

„Rožinio kaspino“ autobusėliu į įmonę atvykusi  gydytojų onkologų komanda –  V.Zažeckis ir H.Zažeckis – dėl krūties vėžio patikrino 67 moteris nuo 22 iki 58 m. amžiaus. Vyresnėms kaip 50 m. amžiaus moterims gydytojai onkologai rekomendavo  atlikti mamografijos tyrimą, buvo aptikta daugiau kaip 20 gerybinių krūtų ligų atvejų, kuriuos svarbu reguliariai stebėti.  „Nedelsk“ koordinatoriai  supažindino moteris su krūties vėžio požymiais, rizikos faktoriais, mokė savityros ir kaip apčiuopti pakitimus bei navikus krūtų  muliažuose, dalino informacinius lankstukus. Atliktos apklausos  duomenimis, apie 20 iš šių moterų pirmą kartą gyvenime atliko krūtų apžiūros ir apčiuopos tyrimą.

Džiugu, jog dalyvaujančioms sveikatingumo savaitės renginiuose „Žemaitijos pieno“ darbuotojoms nebuvo aptiktas nė vienas krūties vėžio įtarimo atvejis, o pasitikrinti atėjusios moterys, kurioms buvo nustatytos gerybinės krūtų ligos, gavo išsamią informaciją apie būtinus tolimesnius tyrimus, gydymą. Tikimės, jog pagerėjo moterų ir merginų informuotumas apie aplinkos ir gyvensenos įtaką sveikatai, priemones, galinčias žymiai sumažinti riziką susirgti vėžiu.

Daugiausiai moterų gyvybių nusinešanti onkologinė liga gali būti efektyviai gydoma ir įveikiama, jeigu diagnozė nėra pavėluota. Jei bent 2 valandas per metus skirtų krūtų savityrai bei medicininiams tyrimams, dėl krūties vėžio – net 9 iš 10 susirgusių moterų turėtų galimybę pasveikti.